Több mint 300 iskola diákjai készülnek arra, hogy újból felfedezzék Kapu Tibor űrbeli kísérleteit.


A NASA legfrissebb bejelentése szerint Kapu Tibor űrmissziója néhány nappal később, június 8-a körüli időpontban fog elrajtolni. Ez azonban nem csökkentette a diákok lelkesedését, akik már most izgatottan várják, hogy részesei lehessenek ennek a rendkívüli projektnek.

Összesen 313 oktatási intézmény jelentkezett a BME és a HUNOR Magyar Űrhajós Program közös projektjébe, melynek keretében a diákok földi körülmények között, saját osztálytermükben ismétlik majd meg Kapu Tibor Nemzetközi Űrállomáson elvégzendő mikrogravitációs kísérleteit - írta a közleményében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.

Az UNIverZOOM oktatási programjáról már korábban is beszámoltunk, amelynek legfőbb célja, hogy a fiatalok számára élményalapú tanulási lehetőségeket kínáljon. A program valódi űrbéli kísérleteken keresztül igyekszik felkelteni a természettudományok iránti érdeklődést, és ösztönözni a diákokat a mérnöki pálya választására. A célja, hogy minél több tehetséges fiatal felfedezze a tudományok izgalmas világát.

A középszintű érettségi fizikavizsgán a diákok számára különböző érdekes kihívások vártak, melyek célja a fizikai elvek és törvények mélyebb megértése volt. A vizsgázók olyan feladatokat oldottak meg, amelyek nemcsak elméleti tudásukat, hanem gyakorlati készségeiket is próbára tették.

A projekt weboldalán összesen 102 magyarországi általános iskola, 149 gimnázium, 4 szakgimnázium, 5 szakképző iskola, 50 technikum, valamint 3 más típusú intézmény regisztrált. Érdekesség, hogy közülük 10 határon túli intézmény is részt vesz a programban.

Egyébként az ország keleti felében lévő intézmények mutatták a legnagyobb érdeklődést.

"A kiválasztott iskolák fizikatanárai és diákjaik - iskolánként minimum 15-20 fő - a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) által biztosított kísérleti csomagokkal, online mentorálással és képzésekkel készülnek a közös projektre" - olvasható a BME hivatalos közleményében. A kísérletek tervezésében és oktatásában Härtlein Károly, a BME mesteroktatója, valamint Vincze Miklós, az ELTE tudományos főmunkatársa nyújtanak majd támogatást a résztvevők számára.

A legfrissebb információk szerint Kapu Tibor és csapata űrmissziója június 8-án, magyar idő szerint 13 óra 11 perckor veszi kezdetét a floridai Kennedy Űrközpontból. Az izgalmas úticéljuk nem más, mint a Nemzetközi Űrállomás.

Related posts