Putyin nyitott a párbeszédre az ukrajnai tűzszünet ügyében.
Öt jelenlegi és volt orosz tisztségviselő információi szerint a Kreml hajlandó lehet a harcok felfüggesztésére a jelenlegi frontvonalak mentén. A Reuters által megkeresett három, névtelenséget kérő forrás arról számolt be, hogy Moszkva kész lenne tárgyalni Ukrajna négy keleti régiójának felosztásáról. Két további tisztségviselő pedig megerősítette, hogy Oroszország elgondolkodik a katonai visszavonulás lehetőségén az északi és déli frontokon, ahol elfoglalták az ukrán területeket. Ugyanakkor a Krím félsziget sorsa nem képezi részét a lehetséges tárgyalásoknak.
Volodomir Zelenszkij néhány nappal ezelőtt kifejezte meggyőződését, hogy az orosz-ukrán konfliktus végére hamarosan pontot tehet Donald Trump győzelme. Az ukrán elnök hangsúlyozta, hogy Ukrajnának is mindent el kell követnie annak érdekében, hogy a háború jövőre diplomáciai úton lezáruljon. Trump tavaly azt állította, hogy ha ismét elnök lesz, egyetlen nap leforgása alatt véget vet a konfliktusnak.
Egy nappal korábban Putyin megerősítette az orosz nukleáris doktrína frissítését, amely szerint Oroszország mérlegelheti a nukleáris fegyverek bevetését, ha egy atomhatalom támogatásával végrehajtott hagyományos rakétatámadás éri. E lépés válasz Joe Biden amerikai elnök kormányának állítólagos döntésére, amely lehetővé tenné Ukrajnának, hogy amerikai nagy hatótávolságú rakétákat indítson Oroszország területére. Az ukrán erők már élték e lehetőséggel, amikor egy orosz katonai bázist támadtak meg a Brjanszki területen, mindössze 130 kilométerre az ukrán határtól, Karancsev városánál.
A Reuters forrásai szerint az amerikai rakétahasználat engedélyezése komplikált helyzetet teremthet, és késleltetheti a megállapodás megkötését. A hírügynökség értesülései alapján Moszkva hajlandó biztonsági garanciákat adni Ukrajnának, ugyanakkor elfogadhatatlannak tartja, hogy Kijev a NATO tagjává váljon, vagy hogy a szövetség katonai erői jelen legyenek Ukrajna területén. Továbbá Moszkva valószínűleg arra törekszik, hogy korlátozzák az ukrán hadsereg létszámát, és hogy Kijev ne akadályozza az orosz nyelv használatát.