A polgárháború kirobbantására irányuló kísérletek - PestiSrácok A közelmúlt eseményei rávilágítanak arra, hogy egyes csoportok megpróbálnak feszültséget szítani a társadalomban, hogy elérjék politikai céljaikat. A PestiSrácok cikkében részletesen elemzik
Kísérletek a polgárháború kirobbantására Stefka István 2025. április 13.
Szabadság, testvériség, egyenlőség – ez a három pillér alapozza meg a szólás- és sajtószabadságot, a választások szabadságát, a nemzeti szuverenitást, a független bíróságok működését és a jogegyenlőséget, vagyis a jogállamot. Mi lehetne ennél kívánatosabb? Ugyanakkor be kell ismernünk, hogy a testvériség sokszor hiányzik a mindennapokból. Csak különleges, ritka pillanatokban tapasztalhatjuk meg, mint például az 1956-os forradalom és szabadságharc idején. Az valóban a kommunista diktatúra elleni harc volt, amelyben az emberek összefogtak a közös cél érdekében.
Rákosi és Kádár évtizedeken át súlyos árat követeltek a magyar néptől: számos embert gyilkoltak meg, sokakat börtönbe zártak vagy koncentrációs táborokba küldtek, míg másokat titkos ügynökök révén megfigyeltek. Nemrégiben azon töprengtem, hogy mik lehetnek azok a tényezők, amelyek folyamatosan arra ösztönzik a társadalom egyes csoportjait - például a belvárosi értelmiséget, a manipulált fiatalokat, vagy azokat, akik nosztalgiával tekintenek vissza a Kádár-rendszer olcsó sörének és kenyérének idejére -, hogy szembeforduljanak egy építő, békés társadalmi renddel. Mi indítja ezeket az embereket arra, hogy mások életét megkeserítsék, erőszakosan és fenyegetően lépjenek fel, sőt, ha szükséges, külföldi erők segítségét kérjék - ahogyan azt Kádárék tették a szovjet csapatok behívásával 1956-ban? Jelen helyzetben pedig hatalmas anyagi források és rejtőzködő ügynökök révén próbálják magukhoz ragadni a hatalmat.
Miért van az, hogy a gyermekvállalásra készülő, gyermeket nevelő anyák és szülők nem részesülnek minden elérhető családi kedvezményből, szociális támogatásból, vagy akár a személyi jövedelemadó eltörléséből – ami egyedül nálunk nem valósul meg –, hogy otthont teremthessenek? Lehet, hogy a fiataloknak az az igazán bosszantó, hogy 25 éves korukig mentesülnek a személyi jövedelemadó alól, ingyen kapják a személyi igazolványt és más hivatalos dokumentumokat, sőt a munkát vállalók vissza nem térítendő vagy kedvezményes kamatú hiteleket is igényelhetnek? Vagy talán a nyugdíjasok nem élvezik az ingyenes utazás lehetőségét, nem kapják meg a 13. havi nyugdíjat, és a kisfalvakban nem részesülnek az 5 millió forintig terjedő ingyenes építési hozzájárulásból? Nem tesz eleget a kormány az infláció mérséklésének, és nem emeli arányosan a nyugdíjakat a gazdasági teljesítményünkkel összhangban? Továbbá, vajon miért kell félni a rendőri túlkapásoktól, mint ahogyan az 2006 október 23-án történt a Gyurcsány-kormány idején? Vagy talán nem léteznének olyan Brüsszelből támogatott globalista médiumok, amelyek következmények nélkül gyalázkodhatnak és kritizálhatják a nemzeti kormányt, amit az elégedetlenek szeretnének? Miért nem lehet következmények nélkül hidakat elfoglalni, vagy több százezer ember közlekedését akadályozni?
Mi a helyzet, gyerekek? Mi a gond, Hadházy elvtárs, a 1%-os momentumosok? Folyton próbálkozunk, próbálkozunk? Nem számít, hogy 1990 óta négyévente tartjuk a szabad országgyűlési választásokat, ahonnan a képviselők a törvényhozás színpadára lépnek? Hol voltak, amikor a választásra került a sor? Miért szenvedett a balliberális ellenzék a Gyurcsányok, Donáth Annák, Márki-Zay Péterek, Kunhalmi Ágnesek, Jakab Péterek és Szabó Timeák vezetésével csúfos kudarcot? Úgy tűnik, hogy őket nem igazán foglalkoztatja a demokratikus jogállam és a parlamentáris demokrácia lényege.
20250408 -- A gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonásáért tartott, Hadházy Ákos által szervezett demonstráció az Erzsébet hídon és a Szabadság hídon. Antifa // fotó: Hatlaczki Balázs
Tudjuk, nem erről van szó. Itt bármit tehet bárki, bármit tehet a kormányzat a népe érdekében, megvédheti a migráns inváziótól, megvédheti gyermekeinket egy aberrált közösség erőszakos közeledésétől, megvédheti a háborútól, az egy meghatározott társadalmi csoportnak - legyen az ,,haladó", ,,progresszív" értelmiségi, posztkommunista, posztliberális, munkát kerülő, gyűlölködő, irigy házmester gondolkodású réteg... - nem lesz elég. Nekik káosz kell, zűrzavar, mások tulajdonának elhappolása, sok-sok pénz és gyorsan a hatalom. De mit kezdenének vele? Hiszen koncepciójuk, elképzelésük nincsen, nem építeni akarnak, hanem rombolni. Erre az 1919-es Tanácsköztársaságtól kezdve vannak szomorú példáink.
Vizsgáljuk meg azokat, akik Orbán-diktatúrát hangoztatnak: vajon van-e ennek valamilyen alapja vagy részleges igazsága?
Szentmihályi Szabó Péter író a Polgári politikai lexikon könyvében így fogalmazza meg a diktatúra jelentését: ,, a diktatúra egy személynek, szűkebb csoportnak vagy egy társadalmi osztálynak erőszakra támaszkodó, korlátlan uralma, vagyis parancsuralom...hiányzik a politikai nyilvánosság -sajtó-és szólásszabadság-, az alkotmányosság és a jogállami garanciák feltételrendszere."
Nézzük csak mi van nálunk? Az előbb leírtak éppen az ellenkezőjéről szólnak. 2010 óta, négy alkalommal rendre kétharmados többséggel választják meg a Fidesz-KDNP pártszövetséget. Tehát demokratikus választás útján kerültek hatalomra. Így nem lehet szűkebb társadalmi osztály erőszakos uralmáról beszélni, mert létrehozták a Nemzeti Együttműködés rendszerét, a NER-t, minek folytán a legszélesebb társadalmi kör vehet részt, a gazdasági-és politikai életben, hatalomban. A NER-ben elférnek rejtőzködő liberálisok, globalisták, neomarxisták, karrieristák, sőt posztkommunisták is. Megjegyzem nem is rosszul élnek. Elsők között lesznek majd, akik szembe fordulnak a nemzeti oldallal, a kereszténydemokráciával, hátba szúrják jótevőiket.
2025. április 8-án Hadházy Ákos vezetésével demonstráció zajlott az Erzsébet és a Szabadság hídon, amely a gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonását követelte. // Fotó: Hatlaczki Balázs
A demokrácia tartópilléreit a jogállamiság és az Alkotmánybíróság biztosítja, mellette pedig ott áll az Alaptörvény, a független bíróságok és a parlamenti ellenőrzés alatt álló ügyészség. Itt nincsenek olyan katonai diktátorok, mint egy junta, Idi Amin, Rákosi, Kádár, Kim Dzsongun, Castro, vagy a mártír Ceaușescu. Hol vannak az állig felfegyverzett katonák és a titkos ügynökök, akik a tüntetéseken feszülten figyelnek? A magyar honvédek a katasztrófahelyzetekben és árvízi védelemben állják a helyüket, védve az ország határait. A rendőrség nem erőszakkal, gumilövedékekkel és vízágyúkkal próbálja fenntartani a rendet, hanem európai, de inkább magyar módon, nyugodtan és mértéktartóan jár el.
S mi van a sajtó-és szólásszabadsággal? Köszöni jól van. Mindenki azt mond, amit akar, a balliberális ellenzéknek, még a szélebbre álló jobboldalnak is van nyomtatott sajtója, elektronikus médiája és korlátlan internetes felülete, sőt több, mint a nemzeti oldalnak. Mi kell még? Ha valóban zsarnokság lenne, az nem tűrné a politikai pluralizmust. Nálunk mindent a népakarat, a többpárti parlament dönt el és ha kell konzultációval megkérdezik fontos kérdésekben rendre az ország népét. A szocialisták, a szabaddemokraták, - amikor tehették volna - soha nem kérdezték meg fontos döntésekben a választókat. Döntöttek tizenháromszor a gáz- és egyéb energia árának megemeléséről, döntöttek a tizenharmadik havi nyugdíj eltörléséről, a stratégiai ágazatok eladásáról és a nadrágszíj politikáról. Így került csőd közelébe az ország, Medgyessy Péter, Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon jóvoltából. Egytől - egyig szocialisták, a külföldi érdekek képviselői.
2025. április 8-án Hadházy Ákos vezetésével demonstráció zajlott az Erzsébet és a Szabadság hídon, amely a gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonását követelte. // Fotó: Hatlaczki Balázs
Ezek ők, a baloldal. Írásom kezdetén említést nyert a felvilágosodás, a polgári lét másik alapvető pillére, az egyenlőség. Ez azt jelenti, hogy az egyenlőség egy olyan állapotot feltételez, amelyben minden egyénnek azonos jogai és kötelezettségei vannak. Ebből következik, hogy a mi alaptörvényünk is megerősíti: az állampolgároknak joguk van az élethez, a szabadsághoz, az egészséghez, a munkához, a lakáshoz és még sok minden máshoz. E jogokat nem csupán deklarálni szükséges, hanem valóban biztosítani is. Nos, ebben már felmerülnek problémák. Még a jóléti államok számára is nehézséget jelentett ez, nemhogy nekünk. Szentmihályi barátom megfigyelése szerint:
A halál az egyedüli valódi demokrata: ő az, aki megálljt parancsol minden egyéni törekvésnek. Az egyenlőtlenség viszont belénk ivódott, ott rejlik géneinkben és bankszámláinkon. Valójában csak Isten színe előtt vagyunk egyenlők.
Tehát most, akik a meggazdagodás álmát hajszolják, és arra törekednek, hogy egyenlőbbek legyenek az egyenlőbbeknél, könnyen zsákutcába juthatnak. Gondoljunk csak a kommunizmus eszméire, a Szovjetunió történetére vagy a mi szocialista örökségünkre. Mit is kaptak az emberek mindezért? Szegénységet, nélkülözést és brutális diktatúrákat. Az egyenlőség játéka során valójában sosem értük el a "gulyáskommunizmus" idején sem a valós egyenlőséget.
Egy polgári társadalomban elengedhetetlen, hogy törekedjünk arra, hogy minél több ember életminőségét javítsuk. Azonban az anarchisták, a külföldi érdekek által támogatott ügynökök, a manipulátorok és hamis ígéretekkel kecsegtető messiások, valamint azok, akik hajlandóak eladni hazájukat, nem segítenek ebben a törekvésben. Az ő mottójuk: „minél rosszabb, annál jobb” – legalábbis számukra, a Tiszásoknak, a kommunistáknak és az árulóknak. Erőszakkal hatalomra törni sem fog sikerülni, mert a józan ész és a többség szava megakadályozza ezt. Azok, akik csak az agresszióra építenek, nem rendelkeznek valódi vízióval, tervvel vagy elképzeléssel az ország vezetésére. Hiányzik belőlük a tolerancia, és nem érzik a nemzet iránti felelősségüket. Csak a káosz és a destrukció iránti vágyuk vezérli őket.
Fontos lehet ezen elmélyedni.
Vezető kép: 20250401 -- A gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonását követelő, Hadházy Ákos által szervezett tüntetés az Erzsébet hídon és a Szabadság hídon. LMBTQ, Labrisz Leszbikus Egyesület // fotó: Hatlaczki Balázs
Persze! Itt van egy egyedi Facebook hozzászólás ötlet: 🌟 "Ma egy különleges nap van, hiszen végre megvalósíthatom egy régi álmomat! 💫 Mindenkinek ajánlom, hogy soha ne adja fel a vágyait! Milyen álmokat valósítanátok meg ti? 🌈 #ÁlmokValóraVálnak #Inspiráció" Írd át vagy alakítsd kedved szerint!
Természetesen! Íme egy egyedi szöveg a megadott témák köré: --- A modern társadalmakban egyre gyakrabban merülnek fel a balliberális és kommunista eszmék közötti feszültségek, amelyek többek között a politikai diskurzusokban is megjelennek. A polgárháborús hangulat, amely sok helyen érzékelhető, a társadalmi feszültségeket csak tovább fokozza. A vezetők felelőssége, hogy a konfliktusokat ne erősítsék, hanem hidakat építsenek a különböző nézetek között, elősegítve ezzel a párbeszédet és a megértést. A jövőnk múlik azon, hogyan kezeljük ezeket a kihívásokat, és milyen lépéseket teszünk a béke és az együttműködés érdekében. --- Remélem, hogy tetszik az átdolgozott szöveg!