Nyugdíjasok és az Árpád fürdő – a városi közgyűlés ülése heves vitába torkollott. A helyi idősek hangos véleménynyilvánítással igyekeztek felhívni a figyelmet a fürdő fenntartásának és fejlesztésének fontosságára. Az érzelmek felerősödtek, amikor a tervek


Feszültséggel teli vitába torkollott a csütörtöki városi közgyűlés, amely a városháza dísztermében zajlott. A napirenden szereplő javaslat értelmében maximum 100 nyugdíjas számára, bizonyos időszakokban és legfeljebb öt alkalommal ingyenes belépést kívántak biztosítani a békéscsabai Árpád fürdőbe. Az ötletet azonban többen is aggályosnak és nem kellően átgondoltnak tartották, hangsúlyozva, hogy ez feszültséget generálhat a közösségben. A közel egy órán át tartó eszmecsere végül nem hozott megoldást, a javaslat nem nyerte el a szükséges támogatást.

A javaslat azt célozta meg, hogy a 65 év feletti nyugdíjasok számára lehetőséget biztosítson az Árpád fürdő ingyenes látogatására a téli időszakban, amely október 15. és április 15. között terjed. E kedvezmény igénybevételére legfeljebb öt alkalommal van lehetőség, azonban csak keddi, szerdai és csütörtöki napokon, valamint a nyitástól számított 14 óráig. Az előterjesztésben szereplő feltételek szerint a jogosultságot a megfelelő igazolványok bemutatásával kell igazolni, továbbá a Csaba Kártya felmutatása is szükséges. Az önkormányzat célja, hogy ennek a programnak a keretében 100 bérletet vásároljon az Árpád fürdőtől, összesen 2,65 millió forint értékben, így egyszerre legfeljebb 100 nyugdíjas élhet ezzel a lehetőséggel.

A javaslat szerint kedvezményt kapnának a békéscsabai nyugdíjasok

Az előterjesztést a Pátria Békéscsaba-frakció (korábban Patrióta Békéscsaba) készítette. Bodóczi István (Pátria Békéscsaba) úgy vélte, hogy egy egyedülálló kedvezményt kínálnak a nyugdíjasok számára. Az ingyenes belépéssel segítenék az időseket az egészségük megőrzésében, abban, hogy közösségben legyenek. A nyugdíjasok kedvet kaphatnak a strand rendszeres látogatásához, vinnék az Árpád fürdő jó hírét is. Szerinte a városmarketingre elkülönített forrásból lehetne erre a célra szánni 2,65 millió forintot. Kiemelte: egyeztettek az ügyben a hivatal szakembereivel, a vagyonkezelő zrt. és az Árpád fürdő vezetésével, a téli időszakban egyébként is alacsony a strand kihasználtsága.

Mi történik, ha a 100 bérlet elfogy? Mi lesz a 101. vendéggel?

Kozma János, a Békéscsaba Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy az üzemeltetési szempontokat alaposan áttekintették a strand ügyében. Az Árpád fürdő a vállalat legfontosabb üzletága, hiszen a költségvetésének jelentős részét, körülbelül egyharmadát emészti fel, miközben a bevételek csupán 10-20 százalékát biztosítja. Az önkormányzat évente több mint 300 millió forinttal pótolja a hiányt. Kozma János arra is felhívta a figyelmet, hogy a nyugdíjasok számára biztosított ingyenes belépés, mint minden kedvezmény, bevételkiesést okozhat, sőt, többletmunkát is jelenthet a munkatársak számára.

Fontos, hogy a belépéskor mindig ellenőrizzük a jogosultságokat. Kérdéses, hogy mi történik, ha az adott napon beteljesül a 100 bérlet, és a 101. vendéget el kell utasítani. Mivel öt alkalomról van szó, mi történik, ha egy nyugdíjas hatodszorra is szeretne ingyenes belépést kérni? Továbbá, felmerült az is, hogy mit kellene tennünk, ha az idős vendég 14 óra után néhány perccel érkezik. Ha rugalmasak vagyunk, az további költségeket vonhat maga után, de ha szigorúak maradunk, az feszültséget okozhat a nyugdíjasok és az Árpád fürdő munkatársai között.

Related posts