Kína bortermelése magyar stílusban: A kínai borászat új irányt vesz, és a hagyományos magyar módszereket alkalmazva készít kiváló minőségű borokat. A gyümölcsös ízek és a gazdag aromák ötvözése révén egyedülálló borélményeket kínálnak, melyek a magyar bor


Ökrös Oszkár, az Agrárminisztérium helyettes államtitkára, vendégül látta Feng Fauit, a kínai Szecsuán tartomány Ganzi Prefektúrájának kormányzóját. A találkozó során a két fél a magyar és a tartomány agrárkapcsolatait érintő fontos témákat tárgyalt meg, kiemelve a magyar szakértők szerepvállalását a kínai szőlő- és borágazat fejlesztésében. A beszélgetés célja a mezőgazdasági együttműködés erősítése és új lehetőségek feltérképezése volt.

Kína magyar szakemberekkel fejlesztené borászati szektorát - ismertette az Agárminisztérium keddi közleményében.

A szaktárca tájékoztatása szerint Ökrös Oszkár, az Agrárminisztérium helyettes államtitkára, vendégül látta Feng Fauit, a kínai Szecsuán tartomány Ganzi Prefektúrájának kormányzóját. A találkozó során a két fél a magyar és a tartomány agrárkapcsolatait érintő fontos témákat tárgyalt meg, kiemelve a magyar szakértők szerepvállalását a kínai szőlő- és borágazat fejlesztésében. A beszélgetés célja a mezőgazdasági együttműködés erősítése és új lehetőségek feltérképezése volt.

A közleményben Ökrös Oszkár helyettes államtitkár kiemelte, hogy Magyarország volt az első ország az Európai Unióban, amely csatlakozott a kínai Egy Övezet Egy Út kezdeményezéshez. Ez a lépés remek lehetőséget teremt a kétoldalú kereskedelmi és szakmai együttműködések számára. A két ország közötti kapcsolatok elmélyítése hozzájárul Magyarország keleti nyitás politikájának megvalósításához, különösen Kína különböző régióival való célzott együttműködéseken keresztül. A Ganzi Prefektúrával kialakított partnerségi és cserekapcsolatok elősegíthetik az innovációs együttműködéseket és a diplomáciai kapcsolatokat, valamint hosszú távon közös projektalapú fejlesztéseket eredményezhetnek. Ökrös Oszkár hangsúlyozta azt is, hogy jelenleg körülbelül 2000 kínai diák tanulmányozik Magyarországon felsőoktatási intézményekben, és a kínai érdeklődés egyre növekszik.

Feng Fagui kormányzó méltatta a magyar innovációt és szaktudást, hangsúlyozva, hogy hazánk gazdag és sokoldalú tudása, valamint tapasztalata az agrárium területén jelentős mértékben hozzájárulhat Kína hegyvidéki régióinak fejlődéséhez. Kiemelte, hogy komoly lehetőségek rejlenek a fenntartható és hatékony magyar termelési megoldások bevezetésében, különösen a tartomány szőlő- és borágazatának fellendítése érdekében. A kormányzó kérte az Agrárminisztérium támogatását, hogy a magyar szőlész-borász mérnökök és szakemberek részt vehessenek a tartomány fejlesztési projektjeiben.

A kínai-magyar együttműködés felerősödésének köszönhetően a mezőgazdaság számos területén, mint például az állattenyésztés, ökológiai turizmus, növénytermesztés és a napenergia-alapú mezőgazdaság, új lehetőségek és piaci lehetőségek nyílnak meg a magyar vállalkozások előtt. Ökrös Oszkár az Agrárminisztérium tájékoztatása szerint hangsúlyozta, hogy ezek a fejlesztések különböző beruházási lehetőségeket és technológiai együttműködéseket is magukkal hozhatnak.

Related posts