Hortobágyi Öregtavak: Az uniós támogatás révén megújul a magyar vizes élőhelyek egyik gyöngyszeme.


Mintegy 650 millió forint uniós támogatás révén új életet kapnak a Hortobágyi Öregtavak. Ez a történelmi jelentőségű projekt lehetővé teszi, hogy Hortobágy legnagyobb összefüggő vizes élőhelye megőrizze egyedülálló természeti kincseit és gazdag madárvilágát a vízkormányzás és az extenzív akvakultúra fenntartásával. Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára a rendezvény keretében hangsúlyozta a fejlesztés fontosságát és a jövőbeni lehetőségeket.

Rácz András ismertette, hogy a "Hortobágyi Öregtavak vízellátásának és természetvédelmi kezelésének fejlesztése" című projekt teszi lehetővé a Hortobágy legöregebb halastavainak fejlesztését. A korszerűsítés során

A fejlesztés célja a halastórendszer extenzív akvakultúra fenntartására is alkalmas tavainak működőképes állapotban tartása.

A projekt keretében a Natura 2000 hálózat egyik igazi ékköve, a madárvilág csodálatos birodalma és a magyar vizes élőhelyek egyik legszebb példája válik még gazdagabbá, lehetőséget teremtve arra, hogy a jövő generációi is felfedezhessék ezt a természeti kincset. A Hortobágyi Öregtavak, más néven Hortobágyi-halastó, 1850 hektáros területe a Ramsari Egyezmény védelmét élvezi, így biztosítva a biodiverzitás megőrzését. Ez a hely Közép-Európa egyik legfontosabb madárélőhelye, ahol évente több tízezer vándormadár pihen meg, gazdagítva ezzel a régió természetes örökségét.

Az államtitkár kiemelte, hogy a vizes élőhelyek védelme elengedhetetlen Magyarország biológiai sokszínűségének megőrzésében. Az induló fejlesztések nemcsak a Hortobágy számára jelentenek előrelépést, hanem az egész ország természetvédelmi erőfeszítéseit is gazdagítják. Ez a projekt hozzájárul a hazai és nemzetközi természetvédelmi kötelezettségek teljesítéséhez, erősíti a helyi gazdaság stabilitását, valamint lehetőséget teremt a természeti értékek bemutatására és a turizmus fellendítésére.

Related posts