Íme, ahogy a diákok izgatottan várták életük egyik legmeghatározóbb pillanatát: a felvételi ponthatárok kihirdetését! A videón keresztül bepillantást nyerhetünk az érzelmekkel teli várakozásba, ahol a jövőjük sorsa egyetlen pillanat alatt dőlhet el.


Csak egy ugrásnyira a szomszédban: felejthetetlen élmények várnak Ausztria legnagyobb vidámparkjában!

Július 24-én, szerdán este az Oktatási Hivatal bejelentette az idei felvételi ponthatárokat. Ez az év különösen népszerű volt a felsőoktatási képzések iránt, hiszen közel 130 ezer diák vágyott arra, hogy szeptemberben egy magyar egyetem hallgatója lehessen. Ilyen magas jelentkezési számra utoljára egy évtizede volt példa, ami a tavalyi évhez képest hét százalékos növekedést jelent.

Az ország területén tizenegy különleges Pont Ott Parti került megrendezésre, ahol diákok tömege gyűlt össze, hogy közösen várják a nagy pillanatot, amikor végre fény derül arra, hogy felvételt nyertek-e a vágyott szakokra. A kihirdetett ponthatárokról részletesebben itt olvashattok.

Az ELTE legkeresettebb államilag támogatott nappali képzései közé tartozik a gazdálkodási és menedzsment szak, amelyhez 422 pont szükséges a felvételi során. Ezen kívül népszerű a kereskedelem és marketing szak is, ahová 419 ponttal lehet bejutni. A nemzetközi gazdálkodás iránt érdeklődőknek 433 pontra van szükségük, míg a programtervező informatikus szakra 385 pont elegendő. A kommunikáció- és médiatudomány területén pedig a jelentkezőknek 445 pontot kell elérniük a felvételi vizsgán.

A Corvinus Egyetemen a legmagasabb ponthatár 478 pont volt, amelyet a nemzetközi gazdálkodás állami ösztöndíjas nappali alapszakra kellett elérni a felvételihez. Ezen kívül az alkalmazott közgazdaságtan és az angol nyelven oktatott nemzetközi tanulmányok szakokra is 455-455 pont szükséges a bejutáshoz.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) több szakján tavalyhoz képest szigorúbb bejutási követelményeket állapítottak meg, de ennek ellenére 4,3%-kal több hallgatót vettek fel, mint a 2024-es felvételi időszakban. Különösen a műszaki képzések iránti érdeklődés növekedett, hiszen ezekre 10%-kal több jelentkezőt fogadtak el. Az építészmérnök szakra aspirálóknak 424 pontot kellett elérniük, míg a második legmagasabb ponthatárt a gazdálkodás és menedzsment szakon állapították meg, amely 418 pont volt. A mechatronikai mérnöki szakhoz pedig 394 pont szükséges a felvételhez.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem pszichológia szakára jelentkezők számára a legmagasabb elvárásokkal kellett szembenézniük: a bejutáshoz 474 pontot kellett összegyűjteniük. Ezt követően a jogász szak jelentkezései is kiemelkedtek, hiszen itt 469 pontot kellett elérni. A harmadik legmagasabb ponthatár a nemzetközi tanulmányok szakhoz kapcsolódott, ahol 430 ponttal lehetett felvételt nyerni.

A Dunaújvárosi Egyetem állami ösztöndíjas, levelező gazdálkodási és menedzsment szakán a felvételihez szükséges maximális pontszám 500 volt. Ezzel szemben a Károli Gáspár Református Egyetem állami ösztöndíjas, levelező pszichológia szakán a bejutáshoz 482 pontot kellett elérniük a jelentkezőknek. Az élenjáró pontszámok versenyében a harmadik helyet az ELTE államilag támogatott jogász szakja foglalta el, ahol a leendő hallgatóknak 479 pontot kellett összegyűjteniük a felvételihez.

A legkeresettebb alap- és osztatlan szakokra való felvételihez az alábbi kritériumokat kellett teljesíteni:

A gazdálkodási és menedzsment szakon összesen 18 885 diák fejezte ki érdeklődését, közülük 4484-en első helyen jelölték meg ezt a képzést.

A pszichológia szakra összesen 8912 diák nyújtott be jelentkezést, közülük 2849-en az első helyen választották ezt a területet.

A kereskedelem és marketing területére összesen 10 960-an nyújtották be jelentkezésüket, közülük 2677 fő választotta ezt a szakot első helyen.

A mérnökinformatika szakra összesen 8259 diák nyújtotta be a jelentkezését, közülük 2578-an az első helyen jelölték meg ezt a lehetőséget.

A nemzetközi gazdálkodás szakra összesen 8358 diák nyújtott be jelentkezést, közülük 2284-en a programot első helyen választották.

Az ápolás és betegellátás területére összesen 7937-en adták be jelentkezésüket, közülük 2277 fő választotta ezt a szakmát elsődleges preferenciaként.

pénzügy és számvitel - összesen 6850-en jelentkeztek rá, ebből 1884 első helyen

Related posts