Az AfD: Az utolsó reménysugár Németország számára, Elon Musk szemszögéből.


Elon Musk, az amerikai milliárdos üzletember, nemrégiben véleménycikket publikált a Welt am Sonntag német lap online felületén, amelyben az Alternatíva Németországnak (AfD) nevű pártot támogatta. Az írás megjelenését követően a lap véleményrovatának szerkesztője demonstrálva nézeteivel való ellentétét, lemondott posztjáról.

A német nyelven publikált véleménycikkében Musk alaposan kifejti azt a nézetét, amelyet már a múlt héten az X platformon is megosztott: "Csak az AfD lehet az a tényező, amely megmentheti Németországot."

Szombati megnyilatkozásában úgy fogalmazott, hogy az AfD a "végső reménysugár" Németország számára, és ezt a pártot tartja a "helyes álláspont képviselőjének" a gazdaság, az energetika és a bevándorlás terén. Kifejtette, hogy az AfD "a politikai realizmus" megtestesítője.

Nyilvánvalóan téves lenne szélsőjobboldali pártként jellemezni az AfD-t, hiszen a párt vezetője, Alice Weidel, egy Srí Lanka-i származású nővel él együtt. Valóban, egy ilyen helyzet nem állítható párhuzamba Hitlertel – ez egyszerűen abszurd!

- fogalmazta meg Musk.

Nem sokkal az írás publikálása után Eva Marie Kogel, a Welt am Sonntag véleményrovatának szerkesztője bejelentette döntését, miszerint távozik a lap kötelékéből. Az X platformon közzétett bejegyzésében megosztotta a Musk által írt véleménycikkhez vezető linket is.

A Welt am Sonntag a Die Welt napilap vasárnapi verziója, amely különleges tartalmával és elemzéseivel színesíti a hétvégét.

A Reuters hírügynökség megkeresésére Jan Philipp Burgard, a lap új főszerkesztője, valamint Ulf Poschardt, a január 1-jén hivatalba lépő kiadó, kifejtették: "A demokrácia és az újságírás szorosan összefonódik a véleménynyilvánítás szabadságával, amely magában foglalja az eltérő nézőpontok ütköztetését is."

A beszélgetések, amelyeket a Musk cikke kapcsán folytattak, állítólag rendkívül tanulságosak voltak.

A Welt am Sonntag által közzétett véleménycikk alatt a kijelölt főszerkesztő, Burgard, kifejtette véleményét, miszerint "Musk diagnózisa az ország helyzetéről helytálló, azonban a megoldási javaslata, amely szerint csupán az AfD képes megmenteni Németországot, súlyos tévedés". Burgard hangsúlyozta, hogy ez a párt a német államot az Európai Unióból való kilépés irányába sodorná, Oroszországhoz való közeledést szorgalmazna, és Kínával is a kiegyezésre törekedne.

Musk és Burgard írása közvetlenül egymás mellett fog megjelenni a lap nyomtatott kiadásában.

A német szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) 2021-ben, az alaptörvény megsértésével kapcsolatos szélsőjobboldali törekvések miatt, megkezdte az AfD megfigyelését.

Németországban február végén előrehozott választást tartanak, miután az Olaf Scholz kancellár vezette kormánykoalíció összeomlott. Az AfD a felmérések szerint a második legnépszerűbb politikai erő a választók körében, de több párt is jelezte, hogy nem lesz hajlandó szövetségi szinten együttműködni vele.

Related posts