Az antifa-ügy vádlottja véget vetett éhségsztrájkjának.

Mivel súlyosan megromlott az egészségi állapota, az antifa-ügyben letartóztatott Maja T. befejezte éhségsztrájkját. Erről a vádlott családja adott tájékoztatást egy sajtónyilatkozatban Németországban. A Spiegel online tudósítása szerint Maja T. a szívműködésével kapcsolatos problémák miatt döntött a sztrájk leállítása mellett; az orvosok ájulás és szívmegállás lehetőségét említették, és a visszafordíthatatlan szervkárosodás kockázata is fennállt. A közleményben említették, hogy a magát nembinárisnak valló Maja T.-t a börtönkórházban 24 órás teljes elkülönítésben tartották.
Maja T., az antifa-ügy negyedrendű vádlottja, a családja tájékoztatása szerint 40 napon át tartotta fenn éhségsztrájkját. Júniusban hirdette meg, hogy nem fogyaszt ételt, ezzel kívánva kifejezni tiltakozását a magyarországi fogvatartási körülményei ellen. Maja T. többek között arról számolt be, hogy a celláját rendszeresen, éjszaka is átvizsgálják. Kényszerítik, hogy meztelenre vetkőzzön az ellenőrzések során. Panaszkodott arra is, hogy a zárkájába nem jut elegendő fény, magánzárkában tartják, így nem tud kapcsolatokat létesíteni másokkal. Kifogásolta továbbá, hogy nem tudja szabályozni a zuhanyból folyó víz hőmérsékletét. A cellájában ágyi poloskák és csótányok jelenléte is problémát jelent, ráadásul az étel, amit kap, messze nem elég friss. Kifejezte, hogy nem bírja tovább elviselni a magyar börtönkörülményeket, és úgy érezte, hogy "élve eltemetve" van egy börtöncellában. Ezen kívül megemlítette, hogy bár kérvényezte a házi őrizetbe helyezését, a bíróság elutasította azt. Mindezek a tényezők vezettek az éhségsztrájkjához.
Maja T. ügye Németországban politikai viharokat kavart, hiszen az új német külügyminiszter, Johann Wadephul (CDU) is kifejezte véleményét, és nyilatkozatában jobb fogvatartási körülmények biztosítását követelte T. számára. Mint emlékeztetnek rá, a vádlottat 2023 decemberében Berlinben tartóztatták le, és 2024 júniusában adták ki Magyarországnak, a Szövetségi Alkotmánybíróság ellenállása ellenére. A karlsruhei bíróság döntése mindössze néhány perccel érkezett a kiadatás előtt, így nem tudták megakadályozni a folyamatot.
A magyar ügyészség Maja T.-t és társait azzal vádolja, hogy 2023 februárjában különböző eszközökkel felfegyverkezve indítottak támadásokat a sértettek ellen. A támadások során előfordult, hogy gázspray-t használtak a kiszemeltek ellen, de ököllel és viperával is ütötték őket. Az ügyészség öt budapesti incidensért vonja felelősségre őket: az első a Nyugati pályaudvaron, egy másik egy vonaton zajlott, míg a Fővám téren, a Gazdagréti téren (két alkalommal) és a Bank utcában is megtörténtek hasonló esetek. Az ötödik támadás pedig az I. kerületi Mikó utcában történt. Az ügyészség álláspontja szerint a támadók "szándékosan súlyos, akár életveszélyes sérüléseket okozó, váratlan" támadásokkal kívántak elrettentő üzenetet küldeni a szélsőjobboldaliaknak.
A politikai felhangú budapesti antifa-támadások híre azért is vetett nagy hullámokat, mert a szélsőbalos nemzetközi csoport tagjai estek neki olyan személyeknek, akikről kinézetük, ruházatuk - terepszínű vagy fekete kabát, bakancs, bomberdzseki - alapján úgy vélték: szélsőjobbosok, újfasiszták. Az áldozatok között azonban nem csak ilyenek voltak. Több bántalmazást térfigyelő kamerák örökítettek meg.