Az Intel korábbi vezetője elismerte, hogy alábecsülte az AI fejlődését és hatását.


Pat Gelsinger véleménye szerint az Egyesült Államok chipgyártásának jövője olyan hosszú távú és kitartó befektetéseket követel meg, amelyek nem csupán az azonnali eredményekre összpontosítanak.

Pat Gelsinger, az Intel volt elnök-vezérigazgatója számos témát érintett a Nikkei Asia riportjában, és kifejtette, hogy az Egyesült Államok chipgyártása hosszú távú, türelmes befektetést igényel. A Santa Clara-i óriáscégen belül ez volt az a terület, amelyen belül sok kritikát kapott, ugyanis az IDM 2.0-s projekt egyáltalán nem alakult a tervek szerint, miközben masszív veszteséget kezdett termelni.

Az említett szakember a távozását követően a Playground Capital kockázati tőketársasághoz csatlakozott, és úgy véli, hogy a korábbi döntései még mindig az egyetlen ésszerű irányvonalat képviselik. E tekintetben talán Lip-Bu Tan, az Intel frissen kinevezett vezérigazgatója is osztja ezt a nézetet, hiszen jelenleg nem tervezi az Intel Foundry értékesítését, helyette inkább a termékek fejlesztésére fókuszál.

Pat Gelsinger egyébként elismerte, hogy nem fordított elég figyelmet az AI-ra, és elsődlegesen a gépi tanulás következtetés szakaszát látta kritikusnak, szemben a konkurensekkel, amelyek a tréningre is koncentráltak. Ezt a részt az Intel látványosan benézte, és még mindig nem kínálnak versenyképes megoldást ebből a szempontból. A korábbi vezető erre már korábban is utalt, kiemelve azt, hogy az Intelt az NVIDIA, az AMD, a Google és az Amazon is megelőzi a szóban forgó piacon.

Ráadásul Pat Gelsinger távozása után a nagy reményekkel várt Falcon Shores kódnevű projektet is kénytelenek voltak eltávolítani, így az Intel csak a Jaguar Shores debütálásával léphet be az AI-térképre.

Related posts